W dniu 18 lutego 2020 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu przedstawiciele Zarządu Okręgu Kujawsko-Pomorskiego ZHR Kinga Zielińska i Piotr Grądziel odebrali z rąk Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego podpisaną przez obie strony umowę o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego naszego województwa. W uroczystości, która zamknęła etap kilkuletnich przygotowań, uczestniczyli także Zbigniew Ostrowski i Zbigniew Sosnowski – Wicemarszałkowie Województwa oraz Michał Butkiewicz – pełnomocnik Zarządu Okręgu ds. tej inwestycji.

18.02.2020 Toruń, Urząd Marszałkowski. Uroczyste wręczenie umów w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Projekt jest elementem Gminnego Programu Rewitalizacji miasta Bydgoszczy i zakłada stworzenie Ośrodka Inicjatyw Społecznych animowanego przez ZHR. W ramach służby harcerskiej będą w nim realizowane działania związane z rewitalizacją społeczną na terenie miasta – w szczególności skierowane do mniejszych stowarzyszeń, grup nieformalnych i sąsiedzkich, które na bazie ogólnopolskich doświadczeń harcerskich i całego sektora pozarządowego będą mogły zapoznawać się i wdrażać najlepsze doświadczenia związane z działalnością w obszarze różnego typu aktywności społecznej. Budynek zaprojektowany przez bydgoską architekt Elżbietę Andrzejewską został znakomicie wkomponowany w działkę ZHR przy ul. Terasy 2 w centrum Bydgoszczy i dostosowany do sąsiedniej architektury. Obiekt stanowi rozbudowę już istniejącej siedziby okręgu i będzie zawierał m.in. dużą salę konferencyjno-szkoleniową oraz zaplecze kateringowe – „kawiarenkę społeczną”.