W sobotę 14 maja 2016 r. blisko 100 harcerek i harcerzy z Kujawsko-Pomorskiego Okręgu ZHR spotkało się w Przyłubiu przy Leśniczówce Grodzyna w Nadleśnictwie Cierpiszewo na szkoleniu pionierkowym i szkoleniu z pierwszej pomocy.

Punktualnie o 10 rozpoczęło się szkolenie z pierwszej pomocy dla komendantów obozów, komendantów podobózów, drużynowych i przybocznych. W trakcie czterogodzinnego szkolenia, uczestnicy ćwiczyli przede wszystkim prowadzenie prawidłowej resuscytacji, ale także dowiedzieli się jak korzystać z defibrylatora, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej. Odbyło się także szkolenie z opatrywania i zabezpieczania różnego rodzaju ran i urazów. W związku z tym, że celem naszego szkolenie z pierwszej pomocy było przygotowanie do tegorocznej Akcji Letniej omówione zostały także wypadki jakie mogą zdarzyć się na naszych obozach. Szkolenie zaliczamy do bardzo udanych i już teraz podajemy terminy kolejnych tego typu szkoleń: 22 października 2016 i 11 marca 2017 r.

Równocześnie zastępowi wzięli udział w szkoleniu pionierkowym, w trakcie którego poznali nowe sposoby budowania pryczy, a także dowiedzieli się, jak w prosty sposób ułatwić sobie budowanie pryczy, czy półek.

Po przerwie obiadowej drużynowi wzięli udział w zajęciach na temat właściwego zaplanowania i rozbicia obozu oraz organizacji pracy drużyny, podobozu. W tym samym czasie zastępowi poznali tajniki zdobnictwa obozowego i przygotowali piękne totemy.

Za przeprowadzenie szkoleń dziękujemy naszym prowadzącym:

• hm. Tomaszowi „Watrze” Kucharzewskiemu – szkolenie pionierkowe,
  • phm. Rafałowi Dobrzyńskiemu – szkolenie pionierkowe,
  • phm. Bartoszowi „Barnejowi” Pietrzakowi – szkolenie pionierkowe,
  • Andrzejowi Bartela – szkolenie z pierwszej pomocy,
  • Łukaszowi Zielińskiemu – szkolenie z pierwszej pomocy,
  • phm. Łukaszowi Susarskiemu – szkolenie z pierwszej pomocy.

SONY DSC SONY DSC

Więcej zdjęć.