Jak już przyjdzie ten dzień, że zdejmiesz mundur, przestaniesz być czynnym harcerzem, to w sercu nim pozostajesz do końca życia; to jest czas, który wypala ślad w sercu – podkreślił Protektor Harcerstwa Prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z okazji Dnia Myśli Braterskiej.

Zdjęcie pochodzi z Oficjalnej strony Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – prezydent.pl

W dniu 22 lutego 2017 r. 70 instruktorek i instruktorów ZHR wzięło udział w spotkaniu z Okazji Dnia Myśli Braterskiej w Pałacu Prezydenckim. ZHR reprezentowały Władze Naczelne – Przewodniczący ZHR hm. Grzegorz Nowik, Naczelniczka Harcerek hm. Dominika Romanowicz, Naczelnik Harcerzy hm. Robert Kowalski, Sekretarz Generalny hm. Wiesław Turzański i kapelan ZHR ks. hm. Robert Mogiełka, harcmistrzynie i harcmistrzowie, którym stopnie przyznano w minionym roku, przedstawiciele komendy Zlotu ZHR na ŚDM, przedstawiciele sztabów wolontariuszy harcerskich ŚDM 2016.

Nasz Okręg reprezentowali: hm. Kinga Zielińska, pwd. Daria Brożek, pwd. Dawid Grabowski, pwd. Michał Pankieiwcz oraz pwd. Robert Sawicki.