O okręgu

Okręg Kujawsko – Pomorski Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej powstał w marcu 2000 roku. Skupia on środowiska harcerskie działające na terenie całego województwa. Największe hufce działają w Bydgoszczy, Inowrocławiu, Włocławku i Toruniu.
Harcerki i harcerze w swym życiu kierują się zasadami wynikającymi z Prawa i Przyrzeczenia Harcerskiego. Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej skupia ludzi, dla których w życiu najważniejsze są ideały służby Bogu, Polsce i drugiemu człowiekowi.
Jesteśmy organizacją posiadającą nowoczesny program ukierunkowany na budowę społeczeństwa informacyjnego i obywatelskiego. W swym działaniu wykorzystujemy najnowsze osiągnięcia techniki i nauki. Wciąż jednak jesteśmy blisko natury. Rajdy, biwaki i obozy uczą nas pokory wobec sił przyrody i hartują nas duchowo.
Instruktorzy swą nauką, pracą zawodową i zaangażowaniem dają przykład młodszym wychowankom jak żyć.
Jeśli chcesz w życiu osiągnąć więcej niż zwykły zjadacz chleba, budować lepszy świat oraz radować się każdą chwilą wśród prawdziwych przyjaciół dołącz do harcerek i harcerzy Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.
Pamiętaj: Ty i ZHR – świat jest pełen radości.