Program zimowiska Inowrocławskiego Związku Drużyn Harcerzy

Wszystkie działania wychowawcze zimowiska realizowane będą w myśl hasła – „Wybieram Niepodległą” w nawiązaniu do 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W programie:

jazda na nartach W sprzyjających warunkach nauka odbywać się będzie dwa razy dziennierano i popołudniami. Swe pierwsze narciarskiekrokiuczestnicy stawiać będą na tzw. „oślej łączce”. Bardziej zaawansowani będą mieli szansę wykazać się i doskonalić umiejętności  na prawdziwym stoku z trasami o różnym stopniu trudności. Nauka jazdy obejmuje także naukę korzystania z różnych rodzajów wyciągów narciarskich.  Podczas ostatnich zajęć przed powrotem do Inowrocławia rozegrane zostaną konkursy narciarskie: slalom, zjazd na czas, podchodzenie w nartach pod górę, itp.  Chętni będą mogli doszkalać technikę jazdy na snowboardzie.

zwiad terenowy w małych grupach (zastępach)  – zapoznanie się z najbliższą okolicą i mieszkańcami Korbielowa, wykonanie zadań.

– wycieczka 1. – do Młodzieżowej Stacji Kosmicznej „Polaris” – zajęcia z astronomii.

– wycieczka 2. – do Krakowa –zwiedzenie m.in. Wawelu, klasztoru w Mogile.

Gra Niepodległościowa – podsumowanie wszystkich zajęć, kominków, mini-gier dotyczących Niepodległości.

zajęcia wieczorne – kominki – zajęcia łączące wiele form: gawędy, pokazy filmów z Filmoteki Narodowej, śpiewanie pieśni historycznych i patriotycznych.

budowa igloo – zajęcia w terenie polegające na wybudowaniu ze śniegu za pomocą specjalnych form kryjówek – igloo.