Regulamin zimowiska 10 Bydgoskiej Drużyny Harcerek „Arkadia

1. Żyj zgodnie z Regulaminami obowiązującymi na zimowisku, Planem Dnia i Programem Pracy.
  2. Wykorzystaj czas nocny na sen, a jeżeli nie możesz spać – daj spać innym!
  3. Delektuj się posiłkiem, a nie rozmową, w czystości ciała i ducha noś swoje ubrania.
  4. Sprawy związane z myciem, toaletą i praniem wykonuj tylko w wyznaczonych do tego celu miejscach.
  5. Nie bądź wyrzutkiem! Nie oddalaj się od grupy bez wiedzy właściwego komendanta zimowiska.
  6. Jeżeli źle się czujesz zgłoś to niezwłocznie właściwemu komendantowi. Nigdy nie zażywaj żadnych leków bez wiedzy właściwej osoby.
  7. Nie staraj się stworzyć dodatkowych kłopotów zakłócając ciszę.
  8. Okazuj gotowość do wykonywania poleceń przełożonych.
  9. Zwracaj się do swoich przełożonych ze wszystkimi kłopotami.
  10. Bądź życzliwy i koleżeński. Jeżeli jesteś doświadczoną harcerką zaopiekuj się nowicjuszem, jeżeli jesteś nowicjuszem wiedz, że zawsze możesz liczyć na pomoc innych.
  11. Patrz, obserwuj, myśl i wyciągaj wnioski. Miej głowę otwartą, jeżeli wiesz więcej, naucz innych. Jeżeli wiesz mniej, ucz się od innych. Krytykuj twórczo.
  12. Uśmiechaj się! Szczególnie, gdy jest trudno.
  13. Szukaj rozwiązania nie rozwiązanych spraw u komendanta zimowiska.